آسان‌ترین روش دریافت شماره شبا با شماره حساب

شما اینجا می‌توانید با داشتن شماره حساب، شماره شبا را به دست آورید، برای دریافت شماره شبا فقط کافی است روی آیکن بانک موردنظر کلیک کنید، صفحه دریافت شماره شبا با شماره حساب و محاسبه شماره شبا پیش روی شماست.

دریافت شماره شبا با شماره کارت و شماره حساب فقط از بانکهای زیر امکانپذیر می باشد

شما اینجا می‌توانید با داشتن شماره کارت و یا شماره حساب ، شماره شبا  برخی از بانک‌ها را به دست آورید،  برای دریافت شماره شبا فقط کافی است روی آیکن بانک موردنظر کلیک کنید، صفحه دریافت شماره شبا با شماره کارت و شماره حساب و محاسبه شماره شبا پیش روی شماست.

شبا چیست؟

شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار شبا نامیده می شود، شماره ای است ۲۴ رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ايران مشخص می‌كند.
آشنایان و طرف های تجاری شما با استفاده از شبا می‌توانند بدون نياز به ذکر نام بانک، نام يا کد شعبه، نوع حساب و اطلاعات نظير آن، بصورت الكترونیکی وجه برایتان حواله كنند.
همچنین شما می توانید از شبای ديگران براي انتقال وجه به آنها استفاده کنيد.

مزایای شبا 

شبا جایگزین شماره حساب های فعلی نمی‌شود، بلکه به عنوان یک شماره‌ی استاندارد در کنار آنها قرار می‌گیرد، برای هر حسابی كه دارید، می‌توانید یک شبای مخصوص به آن دریافت كنید. شبا برای انواع حسابها مانند جاری، سپرده، تسهیلات و نظایر آن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. وجود شبا مزایای زیر را برای مشتریان و بانک در بردارد :


۱- شبا تمام اطلاعات یک شماره حساب معمولی را دارد . با دانستن شبا می‌توانید وجه را به آن منتقل کرده يا از طريق آن پول دریافت کنید، بدون این كه نگران سایر جزئیات حساب باشید.
۲- برای حواله هایی که از شبا در آنها استفاده می‌شود، نیاز به دانستن، ذکر و کنترل هیچگونه اطلاعاتی نظیر نام بانک، نام یا كد شعبه، شماره حساب، نوع حساب و درگیری با كدهای مختلف و گوناگون ندارید. تمامی این داده ها در شبا وجود دارند.
۳- اگر اشتباه یا سهوی در ورود شبا پیش آيد، سامانه های بانکی از اشتباه مشتری (در اعلام شبا ) يا متصدی بانک ( در ورود اطلاعات شبا ) آگاه شده و آن را گزارش می کنند. به این معنی‌كه اگر مشتری یا متصدی بانک یک یا چند رقم از شبا را به اشتباه وارد كند، سیستم با كنترل محتوای شبا به او ا علام می‌كند كه اشتباهی رخ داده است و باید شبای  وارد شده مجدداً كنترل شود،
این ساز و کار شبا  امکان خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به حساب های دیگر را تا حد بسیار زیادی كاهش می دهد .
۴- سامانه های حواله الکترونیکی کشور ساتنا و پایا براساس شبا  فعالیت می‌­نمايند : بنابراين دانستن شبای حساب برای انجام حواله بین بانكها برای همه مشتریان بانكها ضرورت دارد.

برای دریافت کدبورسی و کدآنلاین کاملا غیرحضوری اینجا کلیک کنید

این مقاله چقدر مفید بود؟